İmmüno-Onkoloji’nin diğer tedavilerden farkı

İmmüno-onkoloji kanserle mücadelede, diğer kanser tedavi yaklaşımlarından farklıdır.1, 2,3

Cerrahi :

Zararlı otların büyük parçalarını çıkarmak gibidir, iyi bitkilerin bir kısmının da düzenini bozabilir. Cerrahi kanserin ana tedavi yöntemlerinden birisidir. Belki de ihtiyacınız olan tek tedavi bile olabilir. Cerrahi bölgesel bir tedavidir - vücudun yalnızca ameliyat edilen kısmını tedavi eder. Bu nedenle tamamen tek bir alanda bulunan, yayılmamış kanseri iyileştirebilir. Genellikle, kanserin erken evrelerinde kanserli hücreyi almak en kolay yol olarak görülür.

Kemoterapi :

Tüm bahçeye uygulanan genel zararlı ot öldürücü sprey gibidir, bu yaklaşım tüm zararlı otları öldürmeyebilir ve aynı zamanda bazı iyi bitkilere de hasar verebilir.

Radyoterapi :

Güneş ışınlarının bir büyüteç yardımıyla güçlendirilerek, zararlı otların kurutulması ve yok edilmesini amaçlayan bir yönteme benzer ve aynı zamanda iyi bitkiler de hasar görebilir.

Hedefe yönelik tedavi:

Zararlı ot öldürücü ile, zararlı otları doğrudan spreylemek gibidir.

İmmünoterapi:

Topraktaki zararlı otları kontrol altına alan gübre gibidir. Gübre toprağın zenginleşmesini sağlayarak, zararlı otların kontrol altına alınmasına yardımcı olabilir ve ardından bahçenin sağlığını geri kazanmasına destek olabilir.

Referanslar :